Nie ma co narzekać!

Dzisiejszy wpis będzie wskazówką, czego należy unikać jak ognia, gdyż jest to najbardziej demotywujący czynnik, który niestety jest w naszym kraju powszechny i nas na co dzień otacza. A jest nim narzekanie.

Sprawa tu wygląda prosto: gdy słyszymy, że ktoś narzeka mówimy, żeby przestał, bo to jego biadolenie i tak nic nie zmieni, a tylko innych wkoło zatruwa pesymizmem i zniechęceniem. Jak coś mu nie pasuje, to niech od razu robi coś w kierunku zmiany na lepsze, a nie tylko powtarza stale narzekanie na wszystko co się da.

Tak trzeba postępować, ponieważ nic dobrego nie ma w narzekaniu, tego w ogóle w naszym życiu być nie powinno!

Co zmieni to, że sobie ponarzekamy? Nic. Tylko pogarsza humor i denerwuje narzekającego i wszystkich w jego otoczeniu.

Zmieni tylko działanie w kierunku zmian i w czymś, co możemy zmienić. Ponieważ bezsensowne byłyby nasze starania o zmianę pogody. Na to akurat wpływu nie mamy, dlatego w tym wypadku trzeba akcentować pozytywy każdych warunków atmosferycznych. Niestety w Polsce jest tak, że jaka ta pogoda by nie była, to i tak będzie źle. 

Ale nie pogoda jest tu najważniejsza, a nasze życie. Dzięki temu, że przestaniemy narzekać stanie się ono lepsze, a my będziemy mogli iść bez przeszkód naprzód. Dotyczy to każdej sfery życia. Każdą narzekanie niszczy, a jego usunięcie buduje w nas optymizm, nawyk pozytywnego myślenia i uśmiechu na co dzień.

Ja dlatego już nie narzekam i czuję, że moje życie dzięki temu stało się lepsze. Tak więc warto wyłamać się z tłumu marudzących i zrobić to, czego oni przez marudzenie nie mogą- działać konstruktywnie i osiągnąć sukces!

Warto zwracać na to uwagę i uczulić się na tego wroga naszej motywacji:-)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s