Pieniądze są dla Ciebie, nie Ty dla pieniędzy!

Dzisiejszy wpis może nie jest w 100 % powiązany z motywacją, jednak poruszam w nim bardzo istotną kwestię mającą wielką rolę w życiu człowieka. Jest nią stosunek do pieniędzy, podejście do nich.

Kluczowymi pytaniami, jakie każdy z nas powinien sobie zadać są:

1. Czy ja żyję dla pieniędzy, czy też one istnieją dla mnie?

2. Czy pieniądze pełnią ważną rolę w moim życiu?

Jeżeli z odpowiedzi na powyższe pytania wynika, że żyjesz dla pieniędzy i pełnią one ważną rolę w Twoim życiu to bardzo niepokojący sygnał alarmowy, sygnał do zmiany w Twoim życiu, którą trzeba przeprowadzić jak najszybciej, żeby Cię ocalić.

Te słowa mogą się wydać trochę zbyt mocne, ale tak nie jest, ponieważ myślenie tylko o pieniądzach, jak ich mieć najwięcej, robienie wszystkiego w tym kierunku sprawia, że inne o wiele ważniejsze kwestie zostają przesłonięte przez materializm. To groźne i niebezpieczne zjawisko. Jeśli się nad tym głębiej zastanowić, to zjawiska takie jak: kradzieże, rozwody, oszustwa, morderstwa, prostytucja, korupcja są właśnie tego efektem. Jednak nie ma co się zastanawiać nad tym,

TRZEBA ZMIENIĆ STOSUNEK DO PIENIĘDZY. To jest kluczem do sukcesu w życiu oraz szczęścia. Trzeba pieniądze traktować jak coś, co dla nas nic nie znaczy, np. zapałki. Po prostu to olewać, w ogóle o nich nie myśleć, bo to tylko środek wymiany. Coś, czym się nawzajem wymieniamy. Można tu ułożyć łańcuch: Zarabiamy pieniądze pracując, a następnie wydajemy je na przeżycie, żywność, rachunki, tak więc wymieniamy naszą pracę, czas w niej spędzony na to wszystko. Widać tu sprzedaż naszego czasu na to, co kupujemy. I tu jest dowolność, jak wykorzystamy ten czas.

Ważne jest, by wykorzystać go jak najlepiej, by go nie marnować. Trzeba więc  robić to co kochamy, to co nas pasjonuje i tylko na tym się skupiać a zarobki spychać na dalszy plan.  Wiem, że to brzmi trochę dziwnie, ale chyba najważniejsze jest szczęście w życiu, to by cieszyć się tym, co robimy, bo wtedy chce się żyć. Inaczej jest w sytuacji, gdy przy wyborze pracy, ludzie kierują się głównie zarobkami, wysokością pensji, pieniędzmi a to, co powinno być najważniejsze spychają na dalszy plan. W ten sposób sami sobie szkodzą, ponieważ pracują z przymusu a to co robią nie sprawia im radości. Dlatego pojawia się niestety powszechne zjawisko braku chęci i zapału do pracy. Robią tylko to, co mają do zrobienia i to z wielkim bólem.  Zupełnie inaczej jest z ludźmi, którzy wybierają pracę związaną z ich pasją, wtedy nie ma żadnego przymusu, w końcu robią to, co kochają, więc są pełni zapału i werwy, a ich działanie to przyjemność. Jeśli są na niższych stanowiskach, to prowadzi to do awansu, ponieważ pracodawcy zawsze wynagradzają zaangażowanie. Widać, że lepiej wychodzi się na takiej postawie.

W naszym kraju może trudno być w tak komfortowej sytuacji, żeby przebierać w ofertach pracy/ otworzyć bardzo dochodowy biznes. nie jest to prosta sprawa, dlatego rozwiązaniem dla tych, którzy pracują bo muszą jest realizowanie swoich pasji poza pracą, rozwijanie tego i staranie się osiągania dochodów z tego aż do czasu, gdy pozwolą one na zwolnienie się z nielubianej pracy. Jeżeli to wszystko będzie robione  z „olewaniem” pieniędzy, to efekty przyjdą na pewno po jakimś czasie. Od nas samych będzie zależało po jakim.

Właśnie ludzie, którzy mają taki stosunek do pieniędzy osiągają największe sukcesy, bo nie przesłaniają one im najważniejszych rzeczy. Nie bez powodu powstało powiedzenie: „chytry dwa razy traci”. A idealnie pasującym przeciwieństwem będzie: hojny dwa razy zyskuje.

Zmierzam w tym wpisie do tego, żeby najważniejszą wartością dla czytelników stali się oni sami, ich zdrowie, rozwój osobisty oraz szczęście i to było w centrum. A wszystko inne było na dalszym planie. Zróbcie tak, a poczujecie ogromną różnicę i zmianę w życiu na lepsze.

Mam nadzieję, że ten wpis da do myślenia i skłoni do zmiany tych, u których pieniądze widnieją na pierwszym/ w czołówce hierarchii wartości i, że wezmą sobie do serca powiedzenie: „Pieniądze szczęścia nie dają” a dla tych, którzy już mają właściwy stosunek do nich utwierdzi w przekonaniach.

Proszę o komentarze i opinie na temat tego wpisu, jestem ciekaw co o tym myślicie 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s