Nie można się poddać i odpuścić!

Dzisiaj piszę o kolejnej istotnej kwestii, która ma wpływ na motywację do działania, ale również na samoocenę oraz poczucie własnej wartości. Tym istotnym czynnikiem jest wytrwałość. 

Bez niej do niczego nie dojdziemy w życiu. Jeśli ktoś określi sobie cel a nie będzie wytrwale do niego dążył, to wszelkie przeszkody na drodze do jego osiągnięcia staną się barierą nie do przejścia a takie osoby odpuszczą i nigdy już do jego realizacji nie wrócą.

Niestety w naszym kraju ogromna część społeczeństwa albo nie wyznacza sobie celów życiowych, a jeśli już to zrobi, to z powodu braku wytrwałości stają się one jedynie marzeniami, mrzonkami, które nigdy nie zostaną spełnione.

Wielokrotnie spotykałem się z opiniami typu: „A bo to trzeba mieć znajomości, żeby coś w życiu osiągnąć”, które dla mnie są tylko głupią wymówką, gdyż tak naprawdę te osoby powinny powiedzieć tak :”A bo nie chce mi się wkładać tyle wysiłku, dlatego lepiej byś zwykłym, szarym człowiekiem i nic wielkiego nie osiągać”. Czemu towarzyszy jednocześnie narzekanie w stylu:”Jak to ja mam źle, jak mi ciężko, nie mam na nic czasu i ledwo już daje radę”. A wszystko zaczyna się od braku wytrwałości. Tylko ludziom sukcesu jej nie brakuje.

Jednak to nie wystarczy, gdyż pierwszą, podstawową sprawą jest obranie swojej drogi do osiągnięcia celu. Często jest to trudne, szczególnie dla młodych osób, które nie wiedzą co chcą tak naprawdę w życiu robić. Znam to z autopsji, ponieważ jeszcze rok temu sam byłem w takiej sytuacji, jednak w pewnym momencie odnalazłem swoją drogę do celu i kroczę nią już od października 2012 roku, i nigdy tej drogi nie opuszczę, aż do momentu jego osiągnięcia. Gdy tak się stanie wyznaczę sobie kolejne cele.

Te 3 czynniki są podstawowe:

1.Wyznaczenie celu

2.Ustalenie drogi do jego osiągnięcia

3.Wytrwałe dążenie do celu i nie poddawanie się

Jeśli zabraknie choćby jednego z tych 3 podstawowych elementów, to nie ma szans na osiągnięcie w życiu sukcesu. 

Znam z życia przypadki, gdy brakowało elementu 3, i dlatego te osoby „odpuszczały” i się poddawały co było ich największym błędem. Powinny próbować do skutku, a na pewno by im się udało. To, że się poddały utrwaliło w nich przekonanie, że się nie da, spadła ich samoocena i poczucie własnej wartości z powodu świadomości porażki, gdyby nie ustąpiły, to byłoby odwrotnie.

Dlatego jeśli chcesz osiągnąć sukces, spełnić swoje marzenia, osiągnąć cele życiowe to zastosuj się do tych 3 punktów a uda Ci się to!

 

Reklamy

One thought on “Nie można się poddać i odpuścić!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s