Warto być dobrym dla innych!

Dzisiejszy wpis będzie kolejną wskazówką, która pomaga w życiu i w moim przypadku podnosi motywację. A jest ona prosta: bądźmy dobrzy dla innych, pomagajmy, wspierajmy ich zupełnie bezinteresownie. Mam tu na myśli nie tylko najbliższych, krąg znajomych, ale także obcych nam, potrzebującym ludziom w trudnej sytuacji. Daje to ogromną wewnętrzną satysfakcję, radość.

Poczucie własnej wartości, empatia i altruizm wzrastają i to wszystko staje się paliwem napędzającym do działania.

Najlepiej pomagać organizacjom charytatywnym, dobroczynnym, wspierać akcje czyniące dobro. Wszystko w miarę możliwości finansowych, choć nie tylko w ten sposób można nieść pomoc. Osoby żebrające na ulicy często wykorzystują chcących czynić dobro otrzymane pieniądze przeznaczając na używki, dlatego nie warto im pomagać, gdyż symulują.

Innym pozytywem jest to, że jeśli my jesteśmy dobrzy dla innych, to oni nam to odwzajemniają.

W naszej podświadomości utrzymuje się pozytywny i dobry obraz nas samych. A więc inni też nas tak postrzegają. Wielu tego nie dostrzega: JACY MY JESTEŚMY DLA INNYCH, TACY INNI SĄ DLA NAS, po prostu „wyczuwają” nastawienie, osobowość i ustosunkowanie i sami są tacy dla nas. Można to porównać do efektu bumerangu. Jego powrót jest jednak o wiele silniejszy niż start, czyli  to dobro, które niesiemy wraca ze zdwojoną siłą:-)

W ten sposób „kumulują się ” w zależności od nastawienia dobre (miłość, radość, szczęście) bądź złe uczucia (nienawiść, wrogość, złość-stąd kłótnie, bójki,  incydenty)

Zachęcam wszystkich do czynienia dobra, czerpania z tego radości i szczęścia!

I proszę o komentarze, wiele dla mnie znaczą,

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s