Czy warto słuchać „porad” innych?

W naszym kraju jest tak, że każdy wszystko wie najlepiej i w każdej dziedzinie życia chce doradzać, nie ważne czy zna się na tym czy nie, i tak wie najlepiej. Z takimi osobami mamy do czynienia na co dzień.

Ważne jest, żeby nie stosować się do tych rad, szczególnie jeśli daje nam je ktoś, kto nic w życiu nie osiągnął. Uważa się za eksperta, a tak naprawdę nie posiada wiedzy ani autorytetu. Najlepiej takie osoby wysłuchać, wpuścić to co mówią jednym uchem, wypuścić drugim..

Naprawdę warto stosować się do wskazówek prawdziwych ekspertów, autorytetów i ludzi sukcesu, ponieważ jeśli oni go osiągnęli to znaczy, że ich metody działają. Ciężko jest ich spotkać w życiu codziennym, dlatego jako alternatywę można stosować czytanie książek takich ludzi, zapisywanie się na płatne szkolenia przez nich prowadzone, uczyć się od nich w ten sposób.

Sam korzystam z tej metody, polecam wszystkim wydawnictwo złote myśli, gdzie można znaleźć naprawdę sporo wartościowych książek: m.in. „Bogać się kiedy śpisz”, „Bogaty ojciec, biedny ojciec”;  blog Damiana Redmera : „Rozwojowiec.pl”. Po przeczytaniu tych książek, obejrzeniu sporej części prezentacji na blogu i co najważniejsze: zastosowaniu tego w swoim życiu zobaczycie różnicę. Zmianę w sposobie myślenia, która otworzy oczy i pozwoli się znaleźć w gronie 5 % ludzi sukcesu.

Dla mnie przełomem była lektura książki „Bogać się kiedy śpisz”, po której moje życie zmieniło się o 180 stopni, samodyscyplina znacznie wzrosła a ja rozpocząłem działanie w kierunku sukcesu:-)

Polecam wszystkim ten model działania i zachęcam do komentowania wpisu.

Reklamy

One thought on “Czy warto słuchać „porad” innych?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s