Rób to co lubisz!

Dzisiejszy wpis będzie dotyczył tego, co wydaje się najbardziej podstawową kwestią. A mianowicie robienie tego, co lubimy, realizowanie swoich pasji, hobby. Jest to bardzo ważne, pozwala utrzymać naszą motywację na wysokim poziomie przez długi czas, nieustannie. Jest paliwem napędzającym do działania.

Przecież uwielbiamy robić to, co kochamy. A właśnie wtedy mamy także największe efekty w działaniach. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie właśnie naszych pasji z pracą zarobkową/ bądź zarabianie na swoim hobby. To sprawi najwięcej radości, da szczęście, siłę,taki zapał do pracy, że będziemy nie do zatrzymania.

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ często jest tak, że ludzie robią w życiu to, czego tak naprawdę nie lubią. Kieruje nimi przymus, a motywacją dla nich są pieniądze. Przez to ich praca staje się nieprzyjemnym obowiązkiem, a oni są nieszczęśliwi.

Więc warto zająć się zawodowo tym, co jest naszą pasją. Oczywiście wszystko w miarę możliwości oraz stopniowo, ponieważ nagła, gwałtowna zmiana i rewolucja może się źle skończyć. Na początek warto po godzinach, w wolnym czasie rozwijać, poszerzać swoje hobby, pasje. Nawet samo to wystarczy, by nam się chciało:-) 

Dla mnie na przykład jest to ten właśnie blog, ćwiczenia mięśni oraz inwestycje na rynku forex, które traktuję jako coś więcej, bo wiążę z nimi całe swoje życie.

Polecam wszystkim ten prosty i skuteczny sposób na znaczne zwiększenie motywacji do pracy;-)

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s