Czego unikać jak ognia..?

Dzisiejszy wpis będzie wskazówką, która pomoże w zwiększaniu motywacji przez eliminację czynników, które ją hamują. Czego zatem powinniśmy się wystrzegać?

Z własnego doświadczenia wiem, że najgorsze są narzekanie oraz zamartwianie się. Często jest tak, że niemal każdy Polak narzeka, jaką to on ma złą pracę, jak mało zarabia, że musi coś zmienić w swoim życiu, bo tak długo nie pociągnie itp. Jednak również niemal zawsze jest tak, że na tych narzekaniach się kończy. Zamiast zmienić to, co nie pasuje, przeciętny Kowalski jedynie to wymienia i wyróżnia, kompletnie nic nie robiąc. Przez to tworzy się w jego umyśle negatywny obraz kiepskiej rzeczywistości, która go przytłacza. Sam się w ten sposób pogrąża i demotywuje do działania. Nic te narzekania nie zmienią a jedynie zniechęcają nie tylko jego, ale i osoby, które ich wysłuchują. Naprawdę nie warto tego robić. Należy to zastąpić przeciwieństwem, czyli akcentowaniem pozytywów, działaniem w kierunku zmian na lepsze w swoim życiu.

Podobnie jest z zamartwianiem się. To również szkodzi nieświadomym tego ludziom martwiącym się o wszystko, nieprzesypiającym nocy, pogrążającym się w smutku. A to tylko źle wpływa na samopoczucie, zdrowie i chęć do działania. Bardziej będzie się chciało komuś wypoczętemu, radosnemu, uśmiechniętemu i pełnemu życia, wigoru i zapału czy komuś kto jest niewyspany, smutny, osłabiony, zmęczony i bez wiary w siebie?

Odpowiedź jest oczywista! Dlatego przestańcie narzekać i się martwić a zacznijcie działać w kierunku rozwoju, zmian na lepsze!

Ja tak zrobiłem i czuję różnicę:-)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s