Jak ważny jest cel…

Dzisiejszy wpis będzie częściowo nawiązywał do poprzedniego, w którym opisałem jak ważna jest nieustępliwość; to, by się nie poddawać w dążeniu do swoich celów, są one równie ważne, jeśli nie ważniejsze od niej.

Kluczową sprawą jest po pierwsze określenie swojego/ich celu/ów i ZAPISANIE ICH NA PAPIERZE! Bez tej czynności będziemy działali bezcelowo, żyli z dnia na dzień bez większego sensu i motywacji. Przecież zawsze działamy w jakimś celu( np. kupujemy samochód po to, by nim jeździć) we wszystkich dziedzinach życia, jednak niestety często jest tak, że w najważniejszych sferach tego celu sobie nie wyznaczamy. Mam tu na myśli planowanie długoterminowej przyszłości, określenie tego co będziemy robić za 10-15 lat, co będziemy posiadać(jaki majątek), jakich osiągnięć zamierzamy dokonać, z kim założyć rodzinę, jakie marzenia spełnić.

Jeśli sobie to wszystko wyznaczymy, to będzie możliwe rozpisanie czynności, które trzeba wykonać, żeby te cele zrealizować. Wyznaczymy w ten sposób swoją drogę do nich. Nie wykonanie tej podstawowej czynności sprawia, że krążymy w kółko bez celu i życie ucieka nam bezpowrotnie. Ważne jest też to, by w przypadku kilku celów nie realizować wszystkich na raz. Należy zacząć od najważniejszych, a po ich osiągnięciu zmierzać do kolejnych.

Dlatego ja określiłem swoje cele i działam w kierunku ich realizacji, to nie jest wcale trudne. Wystarczy chcieć:-)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s