Jak ważna jest samodyscyplina…

W dzisiejszym wpisie opiszę jak ważna w naszym życiu jest samodyscyplina. To właśnie ona prowadzi do sukcesu, jest do niego kluczem (mam tu na myśli finansowy sukces).

Jej zasady są proste: zamiast zajmować się przyjemnościami, leniuchować, „trzeba wziąć się w garść”, zebrać w sobie i pracować nad własnym rozwojem, czytać książki, dokształcać się, rozwijać. Jednym słowem: pracować na swój sukces, budować go.

Bo jaka jest szansa na osiągnięcie sukcesu, jeśli przez całe życie będziemy pracować na etacie a po powrocie z pracy odpoczywać, oglądać telewizję i leniuchować?

Odpowiedź jest prosta- ZEROWA!

Oczywiście może się trafić wygrana na loterii, spadek, albo inne szczęśliwe zdarzenie, jednak szanse na to są minimalne.

Jednak jest tak, że 95% ludzi nie posiada odpowiednio wysokiego poziomu samodyscypliny przez co nie osiąga sukcesu, obwiniając przy tym wszystkich wokół za taki stan rzeczy. A tymczasem cała wina leży po ich stronie.. Nie można nic nie robiąc liczyć na efekty.

Łatwo podnieść swoją samodyscyplinę. Wystarczy wyrobić w sobie głębokie i silne przekonanie, że z czasem przyniesie ona ogromne efekty, dlatego warto działać. Teraz włożyć sporo wysiłku, żeby później mieć lżej i móc pomagać innym.

Wiedza i umiejętności, które zdobędziemy, zostaną nam na całe życie, dlatego warto je poszerzać. Im więcej wiemy i potrafimy, tym więcej osiągniemy.

Poświęcenie przykładowo 2 lat na ich zdobycie (można to robić w wolnym czasie, po godzinach) daje o wiele więcej niż 20 lat pracy na etacie bez żadnego rozwoju osobistego.

A jak u was, czytelników wygląda samodyscyplina, co wolicie?

Wygodę czy za rozwój nagrodę?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s