Dlaczego Polakom się nie chce…?

Tematem mojego pierwszego wpisu na tym blogu będzie właśnie to, co jest niestety powszechne. Spotykam się z tym zjawiskiem na co dzień w pracy, gdyż sam pracuję na etacie. Jednak mnie to na szczęście nie dotyczy :-). A mowa oczywiście o braku motywacji, chęci do pracy. W tym wpisie wymienię przyczyny tego zjawiska oraz opiszę  co należy robić, żeby się chciało.

Na początek szara codzienność- niemal każda napotkana osoba na pytanie:

-co tam? odpowiada:

-nie chce mi się..

Dlaczego tak jest?

Po pierwsze:

Polacy często nie są zadowoleni ze swojej pracy, nie jest ona spełnieniem ich marzeń i oczekiwań finansowych, po prostu uważają, że za mało wynagrodzenia za nią otrzymują, dlatego jest traktowana jako niezbyt przyjemny obowiązek.

Po drugie:

Negatywne nastawienie do pracy. Tutaj działa mechanizm lenistwa- po prostu, każdy woli robić przyjemne rzeczy niż pracować.

Po trzecie:

Ciągłe obowiązki, tyle rzeczy do zrobienia, masa stresu.. To wszystko skutecznie hamuje zapał do pracy, jest  jeszcze dodatkowo spotęgowane i wyolbrzymione…

Wymienione wyżej przyczyny są tylko niewielką częścią wszystkich,jednak ważniejsze jest to, co zrobić, żeby zmienić swoje nastawienie, żeby wreszcie :”chciało się chodzić do roboty”

To proste, należy „odwrócić przyczyny do góry nogami” i z takim nastawieniem pracować:

1. Należy docenić swoją pracę, a jeśli to niemożliwe to zrobić coś w kierunku awansu na wyższe stanowisko. Przestać traktować ją jako obowiązek, a zacząć się pasjonować tym, co robimy w naszym zakładzie pracy.

2. W tym przypadku należy podejść w ten sposób, że czas minie szybko, będzie to przyjemny dzień w pracy i uda się zrealizować wszystkie nasze cele  danego dnia i z tego będziemy czerpać satysfakcję oraz potraktujemy to jako sukces.  Po takim dniu odpoczynek jest zasłużoną i przyjemną nagrodą, pod warunkiem, że damy z siebie 100%.

3. Nie taki diabeł straszny jak go malują… Wszystkie obowiązki traktujmy jako wyzwania, zadania do rozwiązania, cele do osiągnięcia, natomiast  stres minimalizujmy poprzez akcentowanie pozytywów w postaci dobrej atmosfery w pracy,

Po prostu należy maksymalizować korzyści, plusy pracy, przymykać oko na jej minusy, i przede wszystkim skończyć z narzekaniem a wziąć się do pracy , bo to tylko i wyłącznie MY jesteśmy odpowiedzialni za nasz los a nie inni.

Życzę wszystkim powodzenia, zastosujcie się do moich porad a zobaczycie poprawę:-)

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania wpisu.

Reklamy

One thought on “Dlaczego Polakom się nie chce…?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s